Studiranje > Studiranje van evropskih granica

Informacije o studiranju u Americi

(1/1)

milan3zv:
Potrebne su mi detaljne informacije o mogucstvu studiranja u Americi.Koliko je tesko dobiti stipendiju i kakva je procedura? Takodje me zanimaju testovi (Sat,Eofl) i koliko su teski?Zavrsavam gimnaziju i planiram da studiram na nekom od americkih univerziteta.Da li je pozeljno aplicirati i na drzavnom i na privatnom fakultetu?Molim sve koji imaju neke informacije o tome i one koji vec studiraju tamo da napisu nesto o tome.Bio bih veoma zahvalan. :D

CasaNova:
Imam ja informacije iz prve ruke.. Mogucnosti za stipendiju.. NEMAA!! pomiri se i nemoj da zivis u zabludi :D
Ima stipendije samo za sportiste.. dobre sanse imaju fudbaleri, dzudiste, karatiste, plivaci itd..

Pored toga ako hoces da apliciras na ove Univerzitete koji daju stipendije strancima(Ivy League), treba ti minimalno nekih 2300 od 2400 poena, sto je nemoguce skoro za jednog stranca jer se ameri kojima je engleski maternji moraju dobroooo oznojiti za 2000 :D

Prijatelj iz razreda je prosle godine potrosio preko 2500 KM na aplikacije, na testove, i na sve ostale gluposti i bio je on primljen na dosta univerziteta, ali stipendije.. nemaa!!

Ja sam bio primljen isto tako na dosta univerziteta ali nigdje stipendije, ili ti daju stipendiju od cak $5000 godisnje a tebi treba 55k pa ti skontaj.. odustani jos jednom ti kazem od amerike.. jedino ako mozda imas USA drzavljanstvo.. onda mozes da apliciras za finansjiksu pomoc od vlade koja je u prosjeku oko 25k zavisi od finansijskog stanja, i mozda ti bude uni/college dao jos 10k, i ti se snadjes nekako jos za 15k..

Prijateljica mi studira na NYU, ima drzavljastvo novog zelanda, i nikakvu stipendiju nije dobila, i uzela je loan(kredit) i jos nije shvatila da je donja :D

kako nakon 4 godine studiranja vratiti skoro $300.000 dollara i zivjeti normalno? pa kredit je sam skoro 230k, plus kamata, plus sto neces naci posao odmah, plus dok sebi onda kupis kucu, auto.. pa si pusiona cijeli zivot dok o ne isplatis..

Sto se tice sporta, javi se ako si dosta dugo trenirao neki i ako si bas dobar :D
I opet da kazem, sportska stipendija je teska.. preznojit ces je, i dosta ces je puta isplatiti..

imam par prijatelja koji su sada u USA i igraju za college i unije, a imam i par poznanika koji su se ovdje vratili.. ime su se bavili 4 godine? sportom i sexom :D
sta su naucili? nista! zasto? jer je bitnije collegu da osvojis turnir i doneses pehar nego da ucis, pa te onda pustaju svi profesori :D

evo jedan primjer jednog prijatelja(tako mi je sirpicao kakav mu je jedan dan): u 5 ustajanje, dorucak, 6-8 trening, u 9 skola pa sve do 1 pa pauza do 2, pa do 4 opet fax, pa od 5-8 trening, pa do 9 masaza, u pola 10 si u krevetu i spavas.. srijedom nema faxxa jer putujes sa timom do drugog grada do drugog collega, pa cetvrtak igras cijeli dan, pa nazad, pa petak fax, pa subota opet utakmice/mecevi..

jedna cura sa kojom sam veoma dobar, se vratila iz USA sa collega nakon 4 godine(sportska stipendija), u BiH sada radi kao trener, jer nema pojma.. pojma ona sama kaze da nema da ista drugo radi.. kao da nije ni studirala.. bilo joj dobro, ddruzila se, uzivala, portom se bavila, predobro joj bilo :D

jos jednom kazem, nema stipendija akademskih za strane studente!!!
samo finansijska pomoc na Ivy League(ako upadnes) i mozes dobiti punu sportsku stipendiju od collega koji su u prvoj diviziji.. od onih koji su u drugoj ide obicno do 80% da pokrije troskove..

Abstract:
Stipendiju nije nemoguće dobiti, poznam čak 3 mlada tenisera/teniserke i jednog fudbalera koji trenutno studiraju u Americi, a stipendija im pokriva troškove. Još nisam čuo za slučaj da je neko dobio stipendiju van sporta. Mislim da moraš imati zapažen rezultat u sportu (na višem od državnog nivoa) za dobivanje stipendije.

CasaNova:
Ako neko igra tenisa duze vremena i ako je dobar stvarno, i hoce da ide u USA, neka se javi Peri iz Mostara.. Spremi te covjek, snimi te, i ima dosta kontakata sa trenierima sa collega iz USA. Naplacuje svoje usluge sto je sasvim normalno.. Cure mogu izganjati punu stipendiju a muski ako nisu bili prvaci oko 80%.. Medjutim, ko je prvak taj je sigurno sa 16 godina vec imao par poziva sa USA collega i unija od trenera za punu stipendiju..

james71:
Imam ja informacije iz prve ruke.. Mogucnosti za stipendiju.. NEMAA!! pomiri se i nemoj da zivis u zabludi :D
Ima stipendije samo za sportiste.. dobre sanse imaju fudbaleri, dzudiste, karatiste, plivaci itd..

Pored toga ako hoces da apliciras na ove Univerzitete koji daju stipendije strancima(Ivy League), treba ti minimalno nekih 2300 od 2400 poena, sto je nemoguce skoro za jednog stranca jer se ameri kojima je engleski maternji moraju dobroooo oznojiti za 2000 :D

Prijatelj iz razreda je prosle godine potrosio preko 2500 KM na aplikacije, na testove, i na sve ostale gluposti i bio je on primljen na dosta univerziteta, ali stipendije.. nemaa!!

Ja sam bio primljen isto tako na dosta univerziteta ali nigdje stipendije, ili ti daju stipendiju od cak $5000 godisnje a tebi treba 55k pa ti skontaj.. odustani jos jednom ti kazem od amerike.. jedino ako mozda imas USA drzavljanstvo.. onda mozes da apliciras za finansjiksu pomoc od vlade koja je u prosjeku oko 25k zavisi od finansijskog stanja, i mozda ti bude uni/college dao jos 10k, i ti se snadjes nekako jos za 15k..

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju