Autor Tema: Ugovor o stanovanju  (Pregledeno 3908 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Miksilon

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
Ugovor o stanovanju
« napisano: Jun 29, 2012, 09:45:56 »
Ljudi kako treba ovaj ugovor da izgleda, sta treba da trazim od prijatelja da mi napravi. Ajde ako moze neko da da vise detaljnijih informacija samo mi jos to fali da mogu da predam za vizu..

Van mreže DR

• STeu redakcija
  • Magistar
    • Pogledaj profil
Odg: Ugovor o stanovanju
« Odgovor #1 napisano: Jul 14, 2012, 23:01:18 »
nadam se da si dosad rijesio taj problemcic.

bitno je da ti glavni podstanar, tj. tvoj prijatelj, napise izjavu u kojoj tebi dozvoljava da stanujes kod njega tokom studija (neka navede i okvirno period trajanja takvog ugovora), ako je besplatno, neka i to napise. ako neces zivjeti kod prijatelja, vec sam iznajmljujes stan, onda bi ti gazda trebao izdati ugovor o stanu i to je to.  to se zove wohnrechtsbestätigung, i kao da mi je neko rekao da postoji formular u magstratu za to. dosad je to bila sasvim neformalna izjava.

Van mreže vekka90

• STeu aktivisti
  • Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij: Politikwissenschaften
  • Studij u: Wien
« Odgovor #2 napisano: Jul 14, 2012, 23:04:48 »
I meni to treba sada,znaci to mogu i ja da napisem tu izjavu i potpisom stanodavca da overimo u magistratu? Jesam te dobro razumela?  :D
Nema kontinuiteta bez diskontinuiteta, ni diskontinuiteta bez kontinuiteta.

Van mreže DR

• STeu redakcija
  • Magistar
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 napisano: Jul 14, 2012, 23:25:27 »
nadjoh sto ssam vec jednom pisalo o ovome:

sto se tice stanovanja (ukoliko vam je stan besplatan): treba ugovor o stanu i tzv. Wohnrechtsbestätigung, tj. potvrda o pravu na stanovanje u kojoj stoji da imate pravo besplatno stanovati u tom stanu na odredjeni period (navesti neki odredjeni datum).

ovaj wohnrechtsbestätigung je potreban UZ ugovor o stanu, ukoliko ugovor nije na tebi, vec na nekom drugom kod koga zivis. znaci, otprilike ovako:

Ich, XY (Hauptmieter der Wohnung in - ADRESA), bestätige hiermit, dass ich Frau XX, bei mir während ihres Studiums wohnen lassen werde (von September 2012 - September 2016) und sie keinen Mietzins zahlen muss.
Wien, datum, potpis glavnog podstanara

ovo je jedan primjer; tj. ako ti kao student zivis kod nekoga ko je glavni podstanar i ako ne moras placati kiriju...

podstanar potpise i to je to. samo se prilozi uz ostale dokumente prilkom predaje zahtjeva za vizu.

Van mreže vekka90

• STeu aktivisti
  • Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij: Politikwissenschaften
  • Studij u: Wien
« Odgovor #4 napisano: Jul 15, 2012, 16:30:46 »
Hvala ti puno. :)
Nema kontinuiteta bez diskontinuiteta, ni diskontinuiteta bez kontinuiteta.

Van mreže dusansystem

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 napisano: Avgust 07, 2012, 17:29:14 »
Sto se tice te izjave, lice koje ti garantuje smestaj da li mora da ima Austrijski pasos ili ne. Posto bi meni tetka najverovatnije morala da da garanciju za smestaj ali ona nema Austrijsko drzavljanstvo. Da li to ima neke veze

Van mreže xoxo

• Moderator/ka
  • Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij: Pravo
« Odgovor #6 napisano: Avgust 28, 2012, 17:17:15 »
Šta je Vormerkschein? (:

Van mreže acool

• Student
    • Pogledaj profil
  • Studij: Maschinenbau
  • Studij u: TU Graz
« Odgovor #7 napisano: Avgust 28, 2012, 22:05:52 »
ja sam u domu. i nisam jos dobio potvrdu da sam primljen. do 5.9. moram platiti prvu mjesec doma a nemam racun.. jel mogu sa potvrdom ili ugovorom od doma da napravim racun i prijavim se u policiji..

Van mreže Magrita

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij: Farmacija
  • Studij u: Graz
« Odgovor #8 napisano: Avgust 28, 2012, 22:28:13 »
ja sam u domu. i nisam jos dobio potvrdu da sam primljen. do 5.9. moram platiti prvu mjesec doma a nemam racun.. jel mogu sa potvrdom ili ugovorom od doma da napravim racun i prijavim se u policiji..

Moraš biti primljen na fakultet da bi otvorio studentski račun u Austriji. Treba ti Studienbästetigung ili Bescheid, Meldezettel (boravište) i pasoš. Sa ugovorom od doma ćeš prijavit boravište.

Van mreže acool

• Student
    • Pogledaj profil
  • Studij: Maschinenbau
« Odgovor #9 napisano: Avgust 29, 2012, 21:50:43 »

Moraš biti primljen na fakultet da bi otvorio studentski račun u Austriji. Treba ti Studienbästetigung ili Bescheid, Meldezettel (boravište) i pasoš. Sa ugovorom od doma ćeš prijavit boravište.

ali jos nisam primljen na fax a do 5. moram platiti

Van mreže CasaNova

• Moderator/ka
  • Akademik
  • Bolje me ne pitajte "Kako ide procedura za upis!"
    • Pogledaj profil
  • Studij: Softwareentwicklung-Wirtschaft
« Odgovor #10 napisano: Avgust 29, 2012, 22:50:44 »
Pa sta ako nisi primljen?? Bit ćeš.. ja sam u aprilu platio dom i u subotu useljavam a tek neki dan predao dokumenta.. otvorio sam račun vec u bank Austria i pravo su fini.. trebalo mi je meldezettel, pasoš i nista vise.. i pare naravno za uplatiti :)

Van mreže riketa

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 napisano: Septembar 04, 2012, 17:47:37 »
ja imam problem, nasao sam nesto za zwischenmiete do dezembra(dotad mislim trazit nesto od januara do daljnjeg) dali ja na osnovu tog stana mogu dobit vizu, kad bi mi hauptmieter dao svoj ugovor ili tako nesto sam cuo da moze?? pomoc!

Van mreže Vladimir

• Student
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 napisano: Septembar 05, 2012, 12:44:33 »
Pa sta ako nisi primljen?? Bit ćeš.. ja sam u aprilu platio dom i u subotu useljavam a tek neki dan predao dokumenta.. otvorio sam račun vec u bank Austria i pravo su fini.. trebalo mi je meldezettel, pasoš i nista vise.. i pare naravno za uplatiti :)

Sta je meldezettel?
Hvala

Van mreže Afanasiia

• Magistar
    • Pogledaj profil
  • Studij: Agrarwissenschaften
  • Studij u: BOKU Wien
« Odgovor #13 napisano: Septembar 05, 2012, 12:48:12 »

Sta je meldezettel?
Hvala
[/quote]

Meldezettel ti je prijava o boravku.To kad dodjes u zeljeni grad,moras se prijaviti u roku od 3 dana.
Ovo ti je meldezettel,mozes ga sebi isprintat :D
https://www.help.gv.at/Portal.Node/hlpd/public/resources/documents/meldez.pdf

Van mreže Aleks

• Doktor nauka
  • Research Assistant, Faculty of Computer Science
    • Pogledaj profil
  • Studij: Computer Science, University of Vienna
  • Studij u: Beču
« Odgovor #14 napisano: Septembar 30, 2012, 00:14:48 »

Ich, XY (Hauptmieter der Wohnung in - ADRESA), bestätige hiermit, dass ich Frau XX, bei mir während ihres Studiums wohnen lassen werde (von September 2012 - September 2016) und sie keinen Mietzins zahlen muss.
Wien, datum, potpis glavnog podstanara

ovo je jedan primjer; tj. ako ti kao student zivis kod nekoga ko je glavni podstanar i ako ne moras placati kiriju...

podstanar potpise i to je to. samo se prilozi uz ostale dokumente prilkom predaje zahtjeva za vizu.

Postoji i zvanični formular  ;;)
http://www.bmeia.gv.at/fileadmin/user_upload/bmeia/media/Vertretungsbehoerden/Paris/KONSULARISCHES/Wohnrechtsvereinbarung.pdf