Autor Tema: Gradjevinski fakultet u Becu  (Pregledeno 3162 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nikolic991

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
  • Studij: Gradjevinsko-arhitektonski fakultet / Gradjevinarstvo
  • Studij u: Nis
Gradjevinski fakultet u Becu
« napisano: Mart 24, 2012, 02:51:17 »
Pozdrav svima, moje ime je Milan i student sam 2god. Gradjevinskog fakulteta.
Pre nego sto pocnem zeleo bih prvenstveno da pohvalim sve aktivne clanove foruma na angazovanju i brzini odgovora. Takodje zelim da napomenem da sam skoro ceo forum ''procesljao'' za 2 dana i poprilicno sam impresioniran jer nikad nisam nasao forum ovakvog tipa vezan za ovu temu.Posle tolikog citanja imam nekoliko pitanja.

Kada sam upisao fax, bila je varijanta 3+2 i odmah sam pikirao varijantu da posle 3god upisem master u Austriji. Medjutim ove godine smo presli na 4+1, i danas sam bio kod dekana i zamolio sam ga da mi izadje u susret da uzmem diplomu bachelor-a posle 3godine, medjutim po nekim njegovim nazovi kriterijumima to NE MOZE.

Posto nemacki slabo znam, morao bih 2 semestra da ucim jezik (1god) mozda cak i 3. I jos godinu dana gubim vreme ovde,jer moram da idem 4god. od kojih mi se 1god naravno ne priznaje u Austriji. Suma sumarum u zaostatku sam 2 god. A to je veoma dug period, da bih ga protracio.

Tako da sam ja odlucio da apliciram za zimski semestar.

Interesuje me sledece:
1. Jel poznajete nekog s kim bih mogo da stupim u kontakt a da studira gradjevinu u Becu?
2. Da li mogu da nadjem online literaturu vezanu za predmete koje slusam u toku 6 semestra?
3. Da li postoji neko ''relativno'' pravilo oko priznavanja ispita (oko 20-ak ispita imam polozenih)?
4. Da li postoji menza/kantina u okviru univerziteta/fakulteta i koliko kosta obrok? (slabije mi ide kuvanje  :))?
5. Postoji li mogucnost da upadnem u dom, posto sam procitao da treba da se rezervise 6meseci unapred a ja u tom periodu necu znati da li sam uopste primljen?

P.S Sad sam video da sam pogresio podforum. Izvinjavam se.. Premestite topic.  ^-^

Van mreže depecheSoul

• Moderator/ka
  • Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij u: Klagenfurt
Odg: Gradjevinski fakultet u Becu
« Odgovor #1 napisano: Mart 24, 2012, 19:04:38 »
2. Da li mogu da nadjem online literaturu vezanu za predmete koje slusam u toku 6 semestra?Vjerovatno možeš naći neku literaturu ali zavisi na kojeme jeziku.

3. Da li postoji neko ''relativno'' pravilo oko priznavanja ispita (oko 20-ak ispita imam polozenih)?Sumljam da postoji, više ovisiš o dobroj volji profesora.

4. Da li postoji menza/kantina u okviru univerziteta/fakulteta i koliko kosta obrok?Vjerovatno postoji, ne znam nisam bio u Beču, ali u Klagenfurtu gdje ja planiram ići, i završiti :) vidio sam da se cijene kreću oko 3 eura. Jeftinije ćeš proći ako budeš išao u mcdonalds, a još jeftinije ako budeš sam sebi kuhao.

5. Postoji li mogucnost da upadnem u dom, posto sam procitao da treba da se rezervise 6meseci unapred a ja u tom periodu necu znati da li sam uopste primljen?Možeš se prijaviti 6 mjeseci unaprijed, ali i ne moraš. Nije obavezno koliko ja znam. Najbolje ti je da se što prije prijaviš, da se nebi sve sobe zauzele.

Nadam se da sam pomogao. Sretno ;;)
Ne postoje glupa pitanja, zato pitaj.

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
  • Studij: MolBio
  • Studij u: Beč
« Odgovor #2 napisano: Mart 26, 2012, 09:21:44 »
Ne bih se slozio da je McDonalds jeftiniji (: Meni kosta oko 6 eura, ako se ne varam. Hem se ne mozes najesti, hem je pravi junk food.

Menze u Becu su oko 5,- eura.
Ne odgovaram na privatne poruke (:

Van mreže CasaNova

• Moderator/ka
  • Akademik
  • Bolje me ne pitajte "Kako ide procedura za upis!"
    • Pogledaj profil
  • Studij: Softwareentwicklung-Wirtschaft
  • Studij u: TU Graz
« Odgovor #3 napisano: Mart 26, 2012, 09:53:47 »
mcd ruleeeeeeeeeezzzzz!!!!!!!!!

jao kad sse samo pretvorim u bure kad dodjem u austriju.. svi smrsaju od muka i od besparce ja cu se jedini udebljt :D

haha

Van mreže depecheSoul

• Moderator/ka
  • Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij u: Klagenfurt
« Odgovor #4 napisano: Mart 26, 2012, 14:10:59 »
mcd ruleeeeeeeeeezzzzz!!!!!!!!!

jao kad sse samo pretvorim u bure kad dodjem u austriju.. svi smrsaju od muka i od besparce ja cu se jedini udebljt :D

haha

Nemoj se samo previše udebljat, jer će biti prava muka izgubiti kile  ;;) (govorim iz iskustva  :ccccc: :D)
Ne postoje glupa pitanja, zato pitaj.

Van mreže Nikolic991

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 napisano: Mart 29, 2012, 22:44:18 »
Ne bih se slozio da je McDonalds jeftiniji (: Meni kosta oko 6 eura, ako se ne varam. Hem se ne mozes najesti, hem je pravi junk food.

Slazem se sa tobom. Mislim da je Mc klasicno bacanje para. Moracu osim jezika i kulinarske sposobnosti da usavrsim..  ^-^

Van mreže CasaNova

• Moderator/ka
  • Akademik
    • Pogledaj profil
« Odgovor #6 napisano: Mart 29, 2012, 23:46:52 »

Slazem se sa tobom. Mislim da je Mc klasicno bacanje para. Moracu osim jezika i kulinarske sposobnosti da usavrsim..  ^-^

kako ide to za menzu? gdje se nalaze te menze?

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
  • Studij: MolBio
  • Studij u: Beč
« Odgovor #7 napisano: Mart 30, 2012, 10:15:33 »
Ima raznih menzi. Ovdje nisu sve zavedene, ali dosta njih: http://www.mensen.at/

U Becu je popularna menza na Afru. Nalazi se u neposrednoj blizini Univerziteta u Becu, a u sklopu Afra ima i studentski dom.
AAI Wien
Ne odgovaram na privatne poruke (:

Van mreže umilan89

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 napisano: April 25, 2012, 15:25:17 »
Moze li molim vas neko da mi se javi na mail umilan89@gmail.com da bi mi pomogao i odgovorio na par pitanja posto hocu master na gradjevinskom da upisem u Becu. Ako nije problem samo da nekoga pitam za posao, kurs jezika, studiranje???????

Van mreže CasaNova

• Moderator/ka
  • Akademik
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 napisano: April 25, 2012, 15:50:16 »
hm..
zdravo i tebi.. i dobrodosla na forum.. vidi se da se nisi potrudila da malo pronjuskas po forumu..
imas temu sve o njemackom jeziku na kojoj imas sve informacije.
imas temu poslovi na kojoj se nalazi sve o poslovima
imas teme za studiranje u bilo kojem gradu tako da i tu imaju sve informacije..

imas na samom portalu studiraj.eu veliki broj clanaka na kojima se nalaze sve moguce inforamcije(od poslova, do kursa, do studiranje, trazenja doma, troskova, zivota, placanje svega i svacega, procesa aplikacije)
znaci sve je vec 130 puta receno samo moras malo da pogledas :D
 pozdrav.. ako te jos nesto zanima ili nisi uspjela da nadjes javi pa ti nadjemo sve :D

Van mreže amirsulaku

• Student
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 napisano: Novembar 07, 2012, 09:31:09 »
Pozdrav drustvo ! :)

Juce sam bio  na TU WIEN  da se informisem za studije gradjevine . Sve informacije su manje vise poznate i nepromenjene ...
Cena po semestru 17.50 eura,  kurs nemackog jezika  446 eura po semestru ...

Mene konkretno zanima iskustvo na Gradjevinskom fakultetu u  Becu ...

Da li se uz neko redovno ucenje mogu polagati ispiti,a da se pritom i ponesto radi zbog izdrzavanja ? Da li ima otkacenih profesora kao i kod nas koji namerno oduzavaju studiranje ... ?  Pozdrav i hvala ! :)

Van mreže Nikolic991

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 napisano: Decembar 09, 2012, 00:53:36 »
Gradjevinci slabo posecuju ovaj forum tako da ne verujem da ima nekog da podeli sa nama svoja iskustva.
Hvala tebi na ovim informacijama.