Autor Tema: Sve o vizama (dokumenti, procedura, itd.)  (Pregledeno 399382 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
  • Studij: MolBio
  • Studij u: Beč
Sve o vizama (dokumenti, procedura, itd.)
« napisano: Oktobar 08, 2011, 16:13:11 »
Ekskluzivna vijest: od nedavno se moraju dati i otisci prstiju (svih deset) prilikom produživanja vize.

Više informacija o produživanju vize u Beču na ovoj temi: http://www.studiraj.eu/ba/studiranjee/austrija/655-studentska-viza-podnosenje-prvog-zahtjeva-i-produzetak
« Poslednja izmena: Januar 10, 2012, 10:13:51 choco.late »
Ne odgovaram na privatne poruke (:

Van mreže Neidz

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
Odg: Produžetak vize u Beču
« Odgovor #1 napisano: Oktobar 08, 2011, 16:33:36 »
 :o sada i biometrijske vize :)

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
« Odgovor #2 napisano: Oktobar 08, 2011, 21:47:32 »
A ova potvrda o kreditima se takodjer mora platiti. Nisam jos isao da je dignem, ali mislim da kosta oko 20,- €. Znaci ako prvi put produzujes vizu i ako nemas pecata u pasosu, produzetak vize ce te kostati oko 150,-...

Van mreže Rejjan TaxConsult

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #3 napisano: Oktobar 09, 2011, 08:54:37 »
Sto se tice troskova za tzv potvrde o kreditima od KSV 1860 (Kreditschutzverband). Ukoliko se potvrda naruci 4-5 sedmica unaprijed ne kosta nista. Helem, kada insan hoce da preda vizu treba, da na netu ili na licu mjesta na stranici od KSV-a naruci sebi 4-5 sedmica prije predavanja za vizu ovu potvrdu i moze ustedjeti tih 20-30 eura!

Ukoliko se ode da se na licu mjesta izvadi onda kosta 20-30 eura i redovi znaju biti pravo dugi.

toliko od mene...

Van mreže DR

• STeu redakcija
  • Magistar
    • Pogledaj profil
« Odgovor #4 napisano: Oktobar 09, 2011, 12:08:02 »
super korisna informacija! hvala ti!

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 napisano: Oktobar 09, 2011, 12:21:11 »
Sto se tice troskova za tzv potvrde o kreditima od KSV 1860 (Kreditschutzverband). Ukoliko se potvrda naruci 4-5 sedmica unaprijed ne kosta nista. Helem, kada insan hoce da preda vizu treba, da na netu ili na licu mjesta na stranici od KSV-a naruci sebi 4-5 sedmica prije predavanja za vizu ovu potvrdu i moze ustedjeti tih 20-30 eura!

Ukoliko se ode da se na licu mjesta izvadi onda kosta 20-30 eura i redovi znaju biti pravo dugi.

toliko od mene...

To nisam znao. Hvala na informaciji. Dobio sam termin da 3.11.2011 dodjem po vizu, pa ne znam dal da pokusam to besplatnu opciju...
U svakom slucaju cemo dopuniti onaj clanak na naslovnoj sa tom informacijom.

Van mreže dany

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
  • Studij: Historija
  • Studij u: Klagenfurt
« Odgovor #6 napisano: Oktobar 14, 2011, 10:00:56 »
- izvod kreditnog zavoda (tzv. Kreditschtuzverband) o eventualnim kreditima* (novo)

Pitanje:da li i u Ambasadi Austrije u BIH traze tu potvrdu prilikom predavanja za prvu vizu?
Sve se nekako predevera kad imas viziju, imas san.

Van mreže choco.late

• Administrator
  • Akademik
    • Pogledaj profil
« Odgovor #7 napisano: Oktobar 17, 2011, 11:08:10 »
- izvod kreditnog zavoda (tzv. Kreditschtuzverband) o eventualnim kreditima* (novo)

Pitanje:da li i u Ambasadi Austrije u BIH traze tu potvrdu prilikom predavanja za prvu vizu?

Pretpostavljam da ne traze. To je nesto novo (od 1.7.2011) i mislim da se trazi samo prilikom produzivanja vize... Javi ako saznas drugacije.

Van mreže dany

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 napisano: Novembar 08, 2011, 12:59:32 »
Evo jednog pitanja koje bi se moglo i u ambasadi potavit ali eto da imamo i ovdje:

Naime, na stranici austrijske ambasade:http://www.bmeia.gv.at/bh/ambasada/sarajewo/savjetnik/putovanje-u-austriju/studiranje-u-austriji.html
postoji spisak dokumenata koji su nam potrebni za izdavanje studentske vize medju kojima je i:

-dokaz o pravu na uobičajni smještaj prije svega ugovor o iznajmljivanju, kupoprodajni ugovor / predugovor, ugovor o koristenju sa studenskim domovima
Da li nam kao dokaz za to moze posluziti Meldezettel? Mozda nekom izgleda logicno ali eto da znamo.

Van mreže DR

• STeu redakcija
  • Magistar
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 napisano: Novembar 09, 2011, 20:52:39 »
dokaz o pravu na uobicajeni smjestaj je zapravo ugovor o stanu ili ugovor o koristenju studentskog doma, ali nikako meldezettel! znaci, ugovor o stanu, a naravno da traze i meldezettel na uvid!

Van mreže dany

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
« Odgovor #10 napisano: Novembar 13, 2011, 14:54:54 »
Pozdrav svima. Jedno pitanje:

Da li se zahtjev za izdavanje vize moze predati i u nekim drugim gradovima, Klagenfurt, Villach ili se bas mora ici u Bec?

Van mreže DR

• STeu redakcija
  • Magistar
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 napisano: Novembar 14, 2011, 12:44:35 »
zahtjev predajes tamo gdje i zivis i imas prijavu mjesta boravka (meldezettel).

Van mreže dany

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
« Odgovor #12 napisano: Novembar 14, 2011, 13:01:40 »
Eh super, hvala ti!

Van mreže vellyy

• Student
    • Pogledaj profil
  • Studij: Wirtschaftsrecht
  • Studij u: JKU Linz
Odg: Sve o vizama(dokumenti,procedure,itd...)
« Odgovor #13 napisano: Decembar 08, 2011, 10:05:05 »
Ljudi,ja nikako da se snadjem na ovo novom (preradjenom) sajtu,pa cu pokusati ovdje postaviti pitanje.
Sad kad sam dobila Bescheid da sam primljena,dosla sam ovdje na JKU i rekli su mi da Zulassungsfrist pocinje tek 6.februara.
Eh,sta ja trebam dalje uradit?Interesuje me ta viza,kad cu ici to da obavim,jer vidim spominjete da moram imati ugovor u stanu,a nije mi jasno na osnovu ceka ja ovdje mogu uopce iznajmiti stan?
Oprostite ako su pitanja suvise banalna al stvarno trebam pomoc.
VOljela bih kad bi me neko mogao uputiti konkretno koji su sl koraci koje trebam uciniti.
Hvala
Nije sramota ne znati.Sramota je neznati!

Van mreže dany

• Doktor nauka
    • Pogledaj profil
Odg: Sve o vizama(dokumenti,procedure,itd...)
« Odgovor #14 napisano: Decembar 08, 2011, 11:08:51 »
E ovako, sto se tice vize, ovdje su ti svi dokumenti koji su potrebni za izdavanje studentske vize http://www.bmeia.gv.at/bh/ambasada/sarajewo/savjetnik/putovanje-u-austriju/studiranje-u-austriji.html. Kao sto mozes vidjeti ovo je iz ambasade i BIH ali je vjerovatno slicno i u austriji sa dodatkom IZVOD IZ BANKE O EVENTUALNIM KREDITIMA kojeg u  par slucajeva(to mozes naci na forumu) nisu ni trazili.

Sto se tice dokumenta:
   -dokaz o pravu na uobičajni smještaj prije svega ugovor o iznajmljivanju, kupoprodajni ugovor / predugovor, ugovor o koristenju sa studenskim domovima

Neznam dali imas nekog svog da ima stan tamo da je podstanar ili jos bolje da je vlasnik stana pa da s njim napravis ugovor u kojem bi bilo nevedeno i tvoje ime, tako je uradio Budaelaire,mozes vidjeti u temi studiranje u Klagenfurtu. Druga opcija je studentski dom sto ide malo teze obzirom da su liste duuuuge,popunjene to mozes vidjeti u temi stidentski domoci ili pogledati poruke od Hipie92. Eto nadam se da sam makar malo pomogao :)