Autor Tema: Master studije u Njemackoj  (Pregledeno 3047 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NinnaBL

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
Master studije u Njemackoj
« napisano: Oktobar 05, 2012, 21:06:55 »
Ove godine upisujem 4. godinu studija geodezije u Banjoj Luci, i htjela bih pokusati upisati master u Njemackoj, nakon sto diplomiram. Zanima me da li neko zna u kojem gradu postoji master za ovaj smjer (meni bi odgovaralo nesto blize Hamburgu, jer tu imam rodbinu kod koje bih mogla da boravim) i da li mogu da slusam predavanja kao strani student, odnosno na engleskom jeziku? Hvala  :)

Van mreže engelsmoos

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
Odg: Master studije u Njemackoj
« Odgovor #1 napisano: Oktobar 12, 2012, 19:21:12 »
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2012, 19:25:22 engelsmoos »

Van mreže leptirica

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
  • Studij: Master
  • Studij u: Heidelberg
« Odgovor #2 napisano: Januar 19, 2013, 14:47:53 »
Ljudi, zanima me, da li mi itko od vas moze reci, gdje mogu da upisem master studij za germanistiku ili Deutsch als Fremdsprache, s tim da je to jedan od najjeftinijih studija, mislim gdje se ne placaju semsetri i to  :D

Van mreže Lepir

• Global Moderator
  • Magistar
    • Pogledaj profil
  • Studij u: Hamburg
« Odgovor #3 napisano: Januar 19, 2013, 19:26:48 »
Ljudi, zanima me, da li mi itko od vas moze reci, gdje mogu da upisem master studij za germanistiku ili Deutsch als Fremdsprache, s tim da je to jedan od najjeftinijih studija, mislim gdje se ne placaju semsetri i to  :D

Pogledaj malo ove linkove

http://www1.slm.uni-hamburg.de/de/studieren/Studiengaenge/MA-Studiengaenge.html#DL

http://www1.slm.uni-hamburg.de/de/willkommen.html

Mozda bude nesto korisno tu. Pozz

Van mreže herbyFIT

• Moderator
  • Akademik
  • nothing is true everything is permitted
    • Pogledaj profil
  • Studij: Wirtschaftsinformatik
  • Studij u: Münster
« Odgovor #4 napisano: Januar 20, 2013, 00:17:58 »
semestri se placaju jos u minhenu i katonu niedersachen(ne svi gradovi)
ali zele ukinuti...

prosjecno ti treba po semestru 200 eura za faks sto moras paltiti

Van mreže emir.ba

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #5 napisano: Februar 12, 2013, 16:48:21 »
Pozz, posto zavrsavam psihologiju u Bosni, zanima me treba li prosjek za master u Frankfurtu.? hvalaa

Van mreže chupachups

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
  • Studij: Farmaceutski fakultet
  • Studij u: Banja Luka
« Odgovor #6 napisano: Februar 12, 2013, 22:46:30 »
trenutno sam na 4.godini farmacije u banjaluci, i razmisljam da 5.godinu zavrsim negdje vani (njemacka, austrija,slovenija, nisam jos odlucila.) Posto je vecina informacija koje sam nasla vezana za kompletan studij u inostranstvu a malo ima informacija o masteru, moze li mi neko reci da li je moguce to sto sam ja zamislila :D i gdje? hvala  ;;)

Van mreže herbyFIT

• Moderator
  • Akademik
  • nothing is true everything is permitted
    • Pogledaj profil
  • Studij: Wirtschaftsinformatik
  • Studij u: Münster
« Odgovor #7 napisano: Februar 13, 2013, 07:58:47 »
pod 5. godinom mislis na magisterij?.....

u vecini zemalja se magisterij ukida, kako je van njemacke ne znam... ali sudeci po svemu morat ces ici 5. i 6. godinu da imas master......

moras se malo informisati i vidjeti gdje nude jos magisterij godinu dana... i vidi kad se ukida...
npr u mostaru na FIT-u vise magisterij ne postoji, sad oni koji su isli 4. godine i postali diplomirani ing moraju jos dvije godine ici na master ...

Van mreže dakson93

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #8 napisano: Februar 26, 2013, 23:01:54 »
Student sam Ekonomskog fakulteta u Banjoj Luci. Zanima me kad zavrsim ove prve 4 godine studija, da li je realno i moguce upisati Master studije u Frankfurtu. Imam tamo rodjake i mogucnost da zivim za to vrijeme. Znam da je prvo i prvo najbitnije, poloziti jezik, i znam da ima tamo ono da se ide godinu dana samo ucenje jezika pa se to polaze, dobijes diplomu, pa kasnije ides na faks. Ali recimo ako znam dobro njemacki, postoji li mogucnost odmah te neke testove uraditi, i kako ide taj uopste upis na master, vrijedi li nasa diploma od ovoga tamo.. i da li se upisuje ovde master pa se prebacuje tamo, ili moramo direkt tamo upisati?...
I zanima me konkretno Goethe univerzitet, mozda je malo preambiciozno, ali eto, kako se krecu skolarine za master tamo, i dal je to uopste pametno upisivati? .... Trebaju mi samo orjentacione informacije.. Mnogo je pitanja, ali bicete mi od pomoci  :)

Van mreže HB

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #9 napisano: April 21, 2013, 22:34:05 »
Da ne otvaram novu temu... Koliko se gleda prosjek ocjena na Tehničkom fakultetu u Minhenu (Master studij informatike)? Ima li neko iskustva s tim...
I ako gleda, na koje predmete najviše obraćaju pažnju..

Hvala unaprijed

Van mreže New Girl

• Brucoš
  • **
    • Pogledaj profil
  • Studij: Biologija
  • Studij u: Njemačka
« Odgovor #10 napisano: Avgust 19, 2013, 00:25:13 »
Pozdrav,

i mene takođe zanima da li upis na master u BiH predstavlja preduslov za upis master studija u Njemačkoj, odnosno da li postoji mogućnost da se direktno master upiše u Njemačkoj, bez prebacivanja?

Unaprijed hvala!  :sh:

Van mreže Marijola

• Novi kolačići
  • *
    • Pogledaj profil
« Odgovor #11 napisano: Avgust 29, 2013, 22:54:43 »
Cao svima! Imam opet nekoliko pitanja. Student sam Prirodno-matematickog fakulteta u Banjaluci, na odsjeku Ekologija i zastita zivotne sredine, tacnije diplomirala sam i zeljela bih upisati master studij na LMU u Minhenu, jer postoji smjer koji bih htjela pohadjati, ali problem mi nastaje jer imam znanje jezika A2, a potrebno je izaci na prijemni ispit sto ja nisam u mogucnosti, pa me zanima sta bi po tom pitanu moglo da se uradi, kojim putem da idem , da bih stigla da se prijavim za sledeci upisni rok, koji je krajem januara 2014,godine??  Ja sam bila na fakultetu i licno pitala za neke informacije, ali odgovore nisam dobila jer kazu da se sve pretrazi preko sajta ali ovo takodje nema ni sajtu fakulteta. Takodje, ako imate bolji prijedlog ili mislite da bih sa ovakvom situacijom brze uspjela u Austriji, ako postoje neke povoljnosti jer sam drzavljanin BiH-a, vi mi napisite! Moja poteskoca su i fansije, tako da bih  preko nekog programa stipedniranja voljela studirati, a mislim da bih stipendiju lako mogla dobiti jer imam 9,3 prosjek.  VELIKO HVALA UNAPRIJED, I MOLIM VAS DA MI STO PRIJE ODGOVORITE.